Veebirakendus on internetipõhine tarkvaralahendus, mis töötab veebibrauseris ja võimaldab kasutajatel suhelda erinevate teenustega. Erinevalt töölauarakendustest ei vaja veebirakendused eraldi installimist ja on kergesti ligipääsetavad kõikjalt, kus on internetiühendus. Veebirakendus võib olla lihtne staatiline veebileht või keeruline dünaamiline süsteem, mis kasutab andmebaase ja erinevaid programmeerimiskeeli.

Veebirakenduste põhitehnoloogiad
- HTML ja CSS
- HTML (HyperText Markup Language) määrab veebilehe struktuuri, sisaldades elemente nagu pealkirjad, lõigud, pildid ja lingid.
- CSS (Cascading Style Sheets) võimaldab määrata veebilehe visuaalset kujundust, sealhulgas värve, fonte, paigutust ja animatsioone.
- JavaScript
- JavaScript on laialdaselt kasutatav programmeerimiskeel, mis lisab veebilehtedele dünaamilisust ja interaktiivsust.
- Kasutatakse DOM-i (Document Object Model) manipuleerimiseks, sündmuste haldamiseks ja AJAX-i kaudu andmete vahetamiseks serveriga.
- Populaarsed JavaScripti raamistikud nagu React, Angular ja Vue.js lihtsustavad veebirakenduste loomist.
- PHP ja MySQL
- PHP on serveripoolne programmeerimiskeel, mis võimaldab dünaamilist sisu ja andmebaasiühendusi.
- MySQL on relatsiooniline andmebaasihaldussüsteem, mida kasutatakse andmete talletamiseks ja haldamiseks.
- PHP ja MySQL koos võimaldavad luua keerukaid kasutajapõhiseid süsteeme, näiteks sisselogimislahendusi, e-poode ja foorumeid.
- WordPress
- WordPress on üks populaarsemaid sisuhaldussüsteeme (CMS), mis võimaldab veebilehti ja veebipoode luua ilma keeruka kodeerimiseta.
- Kasutab PHP ja MySQL tehnoloogiaid ning on laiendatav tuhandete pluginatega, mis lisavad funktsionaalsust.
Õppetöö ja iseseisev praktika
- Auditoorne töö (110 tundi) – hõlmab loenguid, praktilisi harjutusi ja juhendatud projektide arendamist, kus õpitakse veebirakenduste loomise aluseid.
- Iseseisev kodutöö (98 tundi) – keskendub individuaalsete ülesannete ja projektide lahendamisele, et kinnistada õpitud oskusi ja arendada iseseisvalt veebirakendusi.
Veebirakendus on pidevalt arenev valdkond, mis nõuab tehniliste oskuste ja loovuse kombinatsiooni. Edukas veebirakenduse arendamine eeldab nii kliendipoolse kui ka serveripoolse programmeerimise oskusi ning pidevat õppimist, et püsida kursis uusimate tehnoloogiatega.